Welcome visitor you can log in or create an account
A+ A A-

Чи потрібен юрист для Startup?

Чи потрібні юридичні послуги стартап-компаній? Який результат дасть залучення юридичного бюро в проект? Чи можна обійтися без витрат такого роду?

Ці питання задають собі стартапери при розрахунку фінансового бюджету на проект.

Навіщо потрібні юридичні послуги стартаперам? Відповідь криється в організації та легалізації задуманої ідеї. Якщо бізнес не зареєстрований, навряд чи інвестор надасть необхідне фінансування, а фіскальна служба через певний час задасть резонне питання про сплату податків.

Важлива частина бізнесу - витрати на податки. Податки зазвичай з'їдають половину доходу і від цього сенс бізнесу втрачається. Податкове законодавство дає на вибір дві системи оподаткування - загальну, коли платиться ряд податків за різними ставками і в різний термін і спрощену, коли сплачується єдиний податок за фіксованою ставкою. Спрощена система оподаткування ділиться на три групи, кожна з яких передбачає вимоги до видів діяльності, обсягом доходу і контрагентам. Від вибору правильного оподаткування залежить прибутковість проекту і привабливість для інвестора. Досвідчений юрист підбере відповідну систему оподаткування або зробить комбінацію із запропонованих варіантів, яка допоможе зменшити податковий тиск.

Реалізована ідея може здатися як стартаперам так і інвесторам привабливою по суті і обіцяти чималий прибуток в відчутному майбутньому, але чи законна ця діяльність? Чи не прийдуть одного разу правоохоронні органи з питанням або з вимогою про сплату штрафу, а може і з постановою суда про обшук? У законодавстві багато обмежень щодо порядку проведення фінансових операцій, поводження з інтелектуальною власністю і особистими даними громадян, обмеження щодо реклами, ліцензування та обов'язок отримання інших дозвільних документів. На ці питання звичайно можна відповісти за допомогою Google, але ж якби було все так просто, юристів б не вчили п'ять років у вишах.

І головний пункт, де не можна обійтися без юриста - це переговори з інвестором і укладення договору. Це найважливіша частина підготовчого перед стартом процесу. Отримати гроші від інвестора, та ще і в повному обсязі - мрія кожної стартап-компанії! Але до цього потрібно готуватися. Ідеї та розрахунків реалізації проекту, зазначених в бізнес-плані, недостатньо. Інвестор думає про збереження капіталу і легальне отримання прибутку. Стартап з не відпрацьованою юридичною складовою ризикує залишитися без життєво необхідних інвестицій.

Після старту потрібно не забувати про укладення договорів з контрагентами, які беруть участь у створенні продукту і виведенні на ринок.

Щоденне прийняття рішень пов'язане з модернізацією бізнесу, пошуком нових ринків, схем і методів роботи і фінансування, переговорами з інвесторами і партнерами, банками та державними органами призводить до необхідності залучення до цих процесів юридичного радника.

Команда розростається і змінюється форма співпраці, порядок розподілу прибутку. Є робота і для юриста.

Крокувати в бізнесі можна сміливо, але чи можна дійти до мрії? Закони побудовані так, що один необдуманий крок призводить до примусового закриття бізнесу з боку державних органів.

Правильна юридична підтримка - гарантія довговічності бізнесу!

Матеріал: Юридичне бюро ЮРОТАТ

Автор: Степан Кобзарь


Яндекс.Метрика