Welcome visitor you can log in or create an account
A+ A A-

Правила дорожнього руху онлайн: Пункт 31.4.6

31.4.6. Двигун:

а) вміст шкідливих речовин у відпрацьованих газах або їх димність перевищують установлені стандартами норми;

Зміст окису вуглецю (СО) не повинно перевищувати під час експлуатації 1,5% об'ємних часток на мінімальних обертах холостого ходу колінчастого вала двигуна і 2,0% при підвищеній частоті оборотів колінчастого валу на холостому ходу. Значення підвищеної частоти обертання обумовлюється в технічних умовах та інструкції з експлуатації автомобіля. Під час контрольних перевірок транспортних засобів на лінії допускається вміст СО до 3,0% при мінімальній частоті обертання колінного валу двигуна на холостому ходу.

Зміст вуглеводів (парафінів, олефінів, ароматичних речовин) не повинно перевищувати 1200

об'ємних часток на 1 мільйон об'ємних часток повітря для двигунів з кількістю циліндрів до чотирьох і 3000 часток для двигунів з кількістю циліндрів більше чотирьох на мінімальних обертах холостого ходу. При підвищених обертах двигуна вуглеводів не повинно перевищувати 600 часток для двигунів з кількістю циліндрів до чотирьох і 1000 часток - більше чотирьох.

Димність автомобілів з дизельними двигунами під час експлуатації не повинна перевищувати 40% в режимі вільного прискорення і 15% при максимальній частоті обертання колінчастого вала двигуна.

Експлуатація транспортних засобів з підвищеною токсичністю або димністю у відпрацьованих газах призводить до забруднення навколишнього середовища і виникнення загрози отруєння водія, пасажирів транспортного засобу та інших учасників дорожнього руху.

б) негерметична паливна система;

Витікання палива з паливної системи особливо небезпечно через можливість виникнення загоряння внаслідок попадання палива на гарячі вузли й агрегати або короткого замикання в електричному обладнанні транспортного засобу. Негерметичність з'єднань виявляється шляхом зовнішнього огляду або за характерним запахом бензину або дизельного палива.

Герметичність газової системи живлення газобалонних транспортних засобів повинна перевірятися з використанням пристроїв для контролю втрат газу або шляхом «обмилювання» сполук. Поява мильних бульбашок не допускається. У місцях витоку газу утворюється обмерзання і покриття елементів системи інеєм.

в) несправна система випуску відпрацьованих газів;

Несправність даної системи призводить до підвищення рівня шуму під час виходу відпрацьованих газів в атмосферу, що негативно впливає на учасників дорожнього руху і передусім на самого водія транспортного засобу, а також призводить до небажаної детонації і можливого виходу з

ладу інших деталей і систем транспортного засобу.

31.4.7. Інші елементи конструкції:

а) немає передбачених конструкцією транспортного засобу стекол, дзеркал заднього виду;

Дзеркала заднього виду призначені для поліпшення оглядовості та отримання водієм інформації про дорожню обстановку, що складається позаду його транспортного засобу, що необхідно для прийняття ним правильного рішення з управління транспортним засобом.

Вантажні автомобілі та автобуси обладнуються зовнішніми дзеркалами з обох сторін, а легкові -

одним внутрішнім і одним зовнішнім. Зовнішнє дзеркало з правого боку легкового автомобіля має бути встановлено на кузовах типу «фургон», «пікап», «комбі», «універсал» або якщо автомобіль буксирує причіп, тобто в тих випадках, коли видимість через внутрішнє дзеркало обмежена.

На автопоїзді у складі тягача та двох або більше причепів з правого боку кабіни повинні бути встановлені додаткові дзеркала заднього виду, які забезпечують видимість дороги в зоні коліс найбільш віддаленій частині причепа (напівпричепа) при повороті автопоїзда на кут 90 ° із зовнішнім габаритним радіусом 12,5 м. Допускається використання дзеркал заднього виду, забезпечують збільшення зони огляду. За наявності жалюзі і штор на задньому склі легкового автомобіля необхідно встановлювати зовнішні дзеркала з обох сторін.

б) не працює звуковий сигнал;

Враховуючи, що звуковий сигнал у випадках, передбачених Правилами дорожнього руху, використовується як аварійний для попередження дорожнотранспортного події, експлуатація транспортного засобу з несправним звуковим сигналом забороняється.

в) встановлено на скло додаткові предмети або нанесено покриття, які обмежують оглядовість з місця водія, і погіршують його прозорість.

Примітка. На верхній частині вітрового скла автомобілів і автобусів можуть бути прикріплені прозорі кольорові плівки. Дозволяється застосовувати тоновані стекла (крім дзеркальних), світло-пропускання яких відповідає вимогам ГОСТ 5727-88. Дозволяється застосовувати занавіски на бокових вікнах автобусів;

Запрешаются встановлювати на скло фотографії, сувеніри, іграшки, рекламні наклейки тощо, які погіршують оглядовість з робочого місця водія і відволікають його увагу, а в разі ДТП можуть травмувати його або пасажирів. З цієї ж причини забороняється встановлювати козирки з органічного скла. Дозволено використання на верхній частині вітрового скла легкових автомобілів прозорих кольорових плівок завширшки не більше 140 мм, а для вантажних автомобілів з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т і автобусів - розміру, що не перевищує мінімальну відстань між верхнім краєм вітрового скла і верхньою межею зони його очищення склоочисником (ДСТУ 3649-97 «Засоби транспортні дорожні. Експлуатаційні вимоги безпеки до технічного стану та методи контролю»). На бокових вікнах автобусів дозволяється використовувати штори.

Спеціальні жалюзі і полуштори промислового виготовлення для заднього скла автомобіля повинні встановлюватися відповідно до вимог інструкції, що додається до них. У такому випадку транспортний засіб повинен бути обов'язково обладнане з обох сторін зовнішніми дзеркалами заднього виду.

Не допускається наявність тріщин на вітровому склі в зоні роботи склоочисників транспортного засобу довжиною більше 50 мм.

Тонування заднього та бокового скла транспортного засобу з порушенням діючих стандартів, нанесення дзеркальних покриттів на скло забороняється.

Скла транспортних засобів повинні мати світлопропускання для вітрових стекол не менше 75%, а для інших стекол - 70%. Вітрові теплопоглинальні скла не повинні спотворювати правильне

сприйняття білого, жовтого, червоного, зеленого і блакитного кольорів.

Стандарт забороняє нанесення дзеркальних покриттів і будь-яких плівок. При нанесенні покриттів, що зменшують прозорість стекол, виконавець робіт повинен керуватися зазначеним державним стандартом. Якщо виконане тонування відповідає вимогам стандарту, власнику транспортного засобу повинен видаватися документ, що підтверджує це.

г) не працюють передбачені конструкцією замки дверей кузова або кабіни, запори бортів вантажної платформи, запори горловин цистерн і паливних баків, механізм регулювання положення сидіння водія, аварійні виходи, пристрої для приведення їх у дію, привід керування дверима, спідометр, тахограф, пристрій для обігріву і обдування скла;

На транспортних засобах використовується цілий ряд запірних пристроїв, несправність яких досить часто призводить до виникнення дорожньо-транспортних пригод. Несправність дверних замків може призвести до довільного відкриванню дверей автомобіля в процесі руху і випадання пасажирів на крутих поворотах. Забороняється переобладнання салонів пасажирських транспортних засобів, яке обмежує вхід і вихід пасажирів і блокує відкриття дверей, а також використання елементів салону довільних конструкцій, які можуть травмувати пасажирів. Несправність запорів бортів вантажної платформи також може викликати довільне відкривання їх в процесі руху і випадання пасажирів або вантажу.

Запори горловин цистерн і паливних баків повинні забезпечувати надійну герметизацію і не допускати витікання палива, що може призвести до вибуху або забруднення навколишнього середовища. Неправильне регулювання положення сидіння водія викликає швидке його стомлення, в результаті чого погіршуються увагу, реакція, працездатність, а значить, створюються передумови виникнення ДТП. Несправність приводу для управління дверцятами, аварійних виходів і пристроїв для керування ними особливо небезпечна тим, що під час дорожньо-транспортної пригоди стає неможливою евакуація водія і пасажирів, а тому може збільшитися кількість жертв. Відсутність або несправність спідометра може призвести до перевищення швидкості в небезпечних умовах.

Тахограф - прилад, що дозволяє вести облік (записувати дані) руху (швидкість, час

руху, час відпочинку, пройдений шлях) і роботи основних пристроїв і механізмів транспортного засобу, а також оцінити ці дані в разі ДТП.

Пристрої для обігріву та обдування скла призначені для збільшення циркуляції повітря і

сприяють запобіганню обмерзання вікон і скла. На сучасних транспортних засобах застосовують електричний обігрів заднього скла.

г) зруйновано корінний лист або центральний болт ресори;

Руйнування саме корінних листів або центрального болта ресори може призвести до перекосу мостів, відхиленню транспортного засобу від заданого напрямку руху і виїзду за межі дороги або на смугу зустрічного руху.

д) зіпсовано тягово-зчіпний або опорно-зчіпний пристрій тягача і причіпної ланки у складі автопоїзда, а також передбачені їхньою конструкцією страхувальні троси (ланцюги). Є люфти в з'єднаннях рами мотоцикла з рамою бокового причепа;

Порушення цих вимог може призвести до відриву причепа від тягового транспортного засобу, втрати керованості та дорожньо-транспортної пригоди.

Конструкція з'єднання рами мотоцикла з рамою бокового причепа не допускає будь-якого люфту, бо наявність навіть найменшого зазору призводить до швидкого руйнування пристрої (цангового затиску) і безпідставного відділенню бокового причепа від мотоцикла.

е) відсутній передбачений конструкцією бампер або задній захисний пристрій, брудозахисні фартухи і бризковики;

З метою недопущення заїзду легкових автомобілів під причепи та напівпричепи при попутних зіткненнях усі причепи та напівпричепи повинні бути обладнані буфером безпеки (задній захисний пристрій), якщо елементи їх конструкції не виконують його функцію. Для попередження забруднення вітрових і задніх стекол, а також для захисту транспортних засобів від потрапляння бруду, каменів і т. п. під коліс інших транспортних засобів на них повинні бути встановлені брудозахисні фартухи і бризковики. На легкових автомобілях і їх модифікаціях допускається встановлення захисних пристроїв перед переднім буфером (спойлерів).

є) відсутні:

медична аптечка з нанесеними на ній відомостями про тип транспортного засобу, для якого вона призначена, - на мотоциклі з боковим причепом, легковому, вантажному автомобілі, колісному тракторі, автобусі, мікроавтобусі, тролейбусі, автомобілі, що перевозить небезпечний вантаж;

Перелік медикаментів у медичних аптечках транспортних засобів затверджено ДСТУ 3961-2000 Аптечка медична автомобільна. Відповідно до вищезазначеного ДСТУ аптечка медична автомобільна - 1 (АМА-1) призначена для укомплектування легкових і вантажних автомобілів, автобусів міського та приміського маршрутів, а також колісних тракторів, а аптечка медична автомобільна - 2 (АМА-2) призначена для укомплектування автобусів міжміського повідомлення.

Основний комплект АМА - комплект медичних засобів, що призначений для надання першої медичної допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортної пригоди при отриманні ними значних травм і пошкоджень. Під значною травмою (пошкодженням) слід розуміти травму, яка являє собою загрозу життю або здоров'ю людини.

Допоміжний комплект АМА - комплект медичних засобів, що призначений для

надання першої медичної допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та в поточному режимі експлуатації транспортних засобів при отриманні потерпілими незначних ушкоджень.

Аптечки комплектуються двома комплектами медичних засобів: основним і допоміжним.

Допоміжний комплект може комплектуватися водієм і є довільним.

Користування засобами АМА здійснюється відповідно до інструкцій з використання відповідних медичних засобів.

У транспортному засобі АМА повинна зберігатися в закріпленому стані у місці, визначеному підприємством-виробником. Якщо конструкцією транспортного засобу це місце не передбачено, АМА повинна знаходитися в легкодоступних місцях, де неможливо її перегрівання від двигуна або

сонячних променів.

знак аварійної зупинки (миготливий червоний ліхтар), який відповідає вимогам стандарту, - на мотоциклі з боковим причепом, легковому, вантажному автомобілі, колісному тракторі, автобусі;

Відповідно до Конвенції про дорожній рух, знаки і сигнали знак аварійної зупинки повинен мати форму рівностороннього трикутника з червоними краями, середина цього трикутника може бути порожнистої або пофарбованої в світлий колір; червоні краї повинні мати светоотражающую смугу. Крім того, вони можуть мати червоне флюоресцирующєє покриття та (або) освітлюватися зсередини. Знак має бути пристосований для того, щоб його можна було ставити в стійке вертикальне положення. Правилами допускається оснащення автотранспортного засобу замість знака аварійної зупинки червоним миготливим ліхтарем. Слід зазначити, що наявність на автотранспортному засобі аварійної світлової сигналізації не звільняє водія від обов'язку комплектації транспортного засобу знаком аварійної зупинки або червоним миготливим ліхтарем.

на вантажних автомобілях з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т і в автобусах з дозволеною максимальною масою понад 5 т - противідкотні упори (щонайменше два);

Відповідно до вимог п. 31.4.1 «д» Правил конструкція противідкатна упору повинна утримувати споряджений транспортний засіб у нерухомому стані на ухилі не менше 31%.

проблискові маячки оранжевого кольору на великовагових та великогабаритних транспортних засобах;

Відсутність на великовагових і великогабаритних транспортних засобах проблискових маячків оранжевого кольору не дозволить своєчасно проінформувати інших учасників дорожнього руху про транспортні засоби, швидкості руху яких, як правило, менше швидкості транспортного потоку, а внаслідок великих габаритів вони можуть займати більш ніж одну смугу руху.

працездатний вогнегасник на легковому, вантажному автомобілі, автобусі.

Вогнегасники, також як і медична аптечка, повинні бути розміщені і надійно закріплені в місцях, передбачених конструкцією транспортного засобу. Забороняється використання вогнегасників без пломб і з закінченими термінами придатності. В автобусі, тролейбусі і вантажному автомобілі, призначеному для перевезення людей, один вогнегасник повинен знаходитися в кабіні водія, а інший (або інші) - у пасажирському салоні. Кількість вогнегасників та місця їх розміщення під час перевезення небезпечних вантажів визначаються технічними умовами на перевезення конкретного небезпечного вантажу або їх групи.

Примітки:

1. Тип, марка, місця встановлення додаткової кількості вогнегасників, якими обладнуються транспортні засоби, що перевозять радіоактивні та окремі небезпечні вантажі, визначаються умовами безпечного перевезення конкретного небезпечного вантажу.

2. Аптечка, перелік медикаментів якої відповідає ДСТУ 3961-2000 для

відповідного типу транспортного засобу, і вогнегасник повинні бути в закріпленому стані у місцях, визначених підприємством-виробником. Якщо конструкцією транспортного засобу ці місця не передбачено, медична аптечка і

вогнегасник повинні знаходитися в легкодоступних місцях.

Тип і кількість вогнегасників повинні соответствлвать встановленим нормам. Вогнегасники, якими оснащуються транспортні засоби, повинні бути сертифіковані в Україні відповідно до вимог законодавства;

ж) відсутні ремені безпеки та підголовники в транспортних засобах, де їх установка передбачена конструкцією;

ДЛЯ попередження важких травм при дорожньо-транспортних пригодах, експлуатація транспортних засобів без засобів пасивної безпеки там, де вони передбачені конструктивно, забороняється.

з) ремені безпеки не в робочому стані або мають видимі надриви на лямках;

Забороняється експлуатація транспортного засобу, якщо є видимі неозброєним оком надриви стрічки лямок, що не фіксується «мова» лямки у замку або не відбувається його викидання після натискання на кнопку замикаючого пристрою, лямка не витягується або втягується в інерційну котушку, при екстреному гальмуванні автотранспортного засобу з початковою швидкістю гальмування 15 - 20 км / год не відбувається блокування лямки в інерційної котушці. За наявності яких-небудь з перерахованих несправностей потрібно замінити ремені безпеки.

Всі ремені, що піддавалися критичним навантаженням в результаті дорожньо-транспортної пригоди (при значних деформаціях кузова), повинні бути обов'язково замінені.

і) на мотоциклі немає передбачених конструкцією дуг безпеки;

Дуги безпеки повинні бути обов'язково встановлені на мототранспортних засобах з сухою масою (без заправки і спорядження) більше 150 кг. Однак деякі підприємства-виробники встановлюють їх і на мототранспортних засобах меншої маси. Конструкція дуг безпеки в разі падіння мотоцикла повинна забезпечити ковзання на них по дорозі і попередити травмування ніг мотоцикліста. Дуга безпеки повинна витримувати навантаження, яка дорівнює п'ятикратної масі спорядженого мототранспортних засобів.

і) на мотоциклах і мопедах немає передбачених конструкцією підніжок, на сідлі -

поперечних рукояток для пасажира;

Підніжки водія і пасажира на двоколісних мототранспортних засобах повинні складатися вгору-назад під кутом 45 ° щодо вертикальної площі.

Для попередження травмування пасажира поперечна рукоять не повинна бути жорсткою. На окремих моделях замість поперечної рукоятки підприємства-виробники встановлюють П-подібні рукоятки.

Розривне навантаження, витримується рукояткою, не повинна бути менше 1,5 кН.

ї) відсутні або несправні фари і задні габаритні ліхтарі транспортного засобу, що перевозить великогабаритний, великоваговий чи небезпечний вантаж, а також проблискові маячки, світлоповертальні елементи, розпізнавальні знаки, передбачені пунктом 30.3 цих Правил.

Відсутність або несправність фар і задніх габаритних ліхтарів транспортного засобу, що перевозить великогабаритний, великоваговий чи небезпечний вантаж, а також проблискових маячків, світлоповертаючих елементів може привести до виникнення дорожньо-транспортних пригод з тяжкими наслідками, а відсутність розпізнавальних знаків-до неможливості усунення їх наслідків.

31.5. У разі виникнення в дорозі несправностей, зазначених у пункті 31.4 цих Правил, водій повинен вжити заходів до їх усунення, а якщо це зробити неможливо - рухатися якомога коротшим шляхом до місця стоянки або ремонту, дотримуючись запобіжних заходів з виконанням вимог пунктів 9.9 і 9.11 цих Правил.

У разі виникнення в дорозі несправностей, зазначених у пункті 31.4.7 («ї»; «д» - у складі автопоїзда) подальший рух заборонено до їх усунення. Водій несправного транспортного засобу повинен вжити заходів для того, щоб прибрати його за межі проїзної частини дороги.

Виходячи з практики причинного зв'язку технічних несправностей з наступними наслідками,

Правилами вони рознесені на три категорії залежно від аварійності.

Якщо несправності, перераховані в п. 31.4 Правил, виявлені до початку руху транспортного засобу, то його експлуатація забороняється (п. 2.2 «а» Правил). При виникненні цих несправностей в дорозі водій повинен зробити все можливе, щоб їх усунути, а якщо зробити це неможливо, то рухатися до місця стоянки або ремонту, дотримуючись запобіжних заходів і виконуючи вимоги пунктів 9.9 і 9.11 Правил дорожнього руху (крім несправностей, передбачених п. 31.6 Правил).


Юридическая консультация на сайте:

правовая помощь Каждый из нас не может быть застрахован от появления различных противоречивых ситуаций, ведь даже со стажем водитель может стать пострадавшим от ДТП, которое случилось по вине другого автомобилиста. Однако, далеко не во всех случаях получается получить возмещение морального и материального ущерба с виновного вследствие противоречивости законов, коррупционной действительности, нежелания страховых компаний оплачивать страховку.

На правовом портале "Право Украины" Вы можете получить профессиональную консультацию юрисконсульта по автомобильным аспектам. Заполните форму консультации, и непременно получите профессиональный ответ по своей проблеме.


ЗМІСТ ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО РУХУ УКРАЇНИ 2013:

Розділ 1: Загальні положення


Пункт ПДР 1.1
Пункт ПДР 1.2
Пункт ПДР 1.3
Пункт ПДР 1.4
Пункт ПДР 1.5
Пункт ПДР 1.6
Пункт ПДР 1.7
Пункт ПДР 1.8
Пункт ПДР 1.9
Пункт ПДР 1.10

Розділ 2: Обов'язки і права водіїв механічних транспортних засобів


Пункт ПДР 2.1
Пункт ПДР 2.2
Пункт ПДР 2.3
Пункт ПДР 2.4
Пункт ПДР 2.5
Пункт ПДР 2.6
Пункт ПДР 2.7
Пункт ПДР 2.8 - Виключено
Пункт ПДР 2.9
Пункт ПДР 2.10
Пункт ПДР 2.11
Пункт ПДР 2.12
Пункт ПДР 2.13
Пункт ПДР 2.14

Розділ 3: Рух транспортних засобів із спеціальними сигналами


Пункт ПДР 3.1
Пункт ПДР 3.2
Пункт ПДР 3.3
Пункт ПДР 3.4
Пункт ПДР 3.5
Пункт ПДР 3.6

Розділ 4: Обов'язки і права пішоходів


Пункт ПДР 4.1
Пункт ПДР 4.2
Пункт ПДР 4.3
Пункт ПДР 4.4
Пункт ПДР 4.5
Пункт ПДР 4.6
Пункт ПДР 4.7
Пункт ПДР 4.8
Пункт ПДР 4.9
Пункт ПДР 4.10
Пункт ПДР 4.11
Пункт ПДР 4.12
Пункт ПДР 4.13
Пункт ПДР 4.14
Пункт ПДР 4.15
Пункт ПДР 4.16

Розділ 5: Обов'язки і права пасажирів


Пункт ПДР 5.1
Пункт ПДР 5.2
Пункт ПДР 5.3
Пункт ПДР 5.4
Пункт ПДР 5.5

Розділ 6: Вимоги до велосипедистів


Пункт ПДР 6.1
Пункт ПДР 6.2
Пункт ПДР 6.3
Пункт ПДР 6.4
Пункт ПДР 6.5
Пункт ПДР 6.6
Пункт ПДР 6.7

Розділ 7: Вимоги до осіб, які керують гужовим транспортом, і погоничам тварин


Пункт ПДР 7.1
Пункт ПДР 7.2
Пункт ПДР 7.3
Пункт ПДР 7.4
Пункт ПДР 7.5
Пункт ПДР 7.6
Пункт ПДР 7.7
Пункт ПДР 7.8

Розділ 8: Регулювання дорожнього руху


Пункт ПДР 8.1
Пункт ПДР 8.2
Пункт ПДР 8.3
Пункт ПДР 8.4
Пункт ПДР 8.5
Пункт ПДР 8.6
Пункт ПДР 8.7
Пункт ПДР 8.8
Пункт ПДР 8.9
Пункт ПДР 8.10
Пункт ПДР 8.11
Пункт ПДР 8.12

Розділ 9: Попереджувальні сигнали


Пункт ПДР 9.1
Пункт ПДР 9.2
Пункт ПДР 9.3
Пункт ПДР 9.4
Пункт ПДР 9.5
Пункт ПДР 9.6
Пункт ПДР 9.7
Пункт ПДР 9.8
Пункт ПДР 9.9
Пункт ПДР 9.10
Пункт ПДР 9.11
Пункт ПДР 9.12

Розділ 10: Початок руху та зміна його напрямку


Пункт ПДР 10.1
Пункт ПДР 10.2
Пункт ПДР 10.3
Пункт ПДР 10.4
Пункт ПДР 10.5
Пункт ПДР 10.6
Пункт ПДР 10.7
Пункт ПДР 10.8
Пункт ПДР 10.9
Пункт ПДР 10.10
Пункт ПДР 10.11

Розділ 11: Розташування транспортних засобів на дорозі


Пункт ПДР 11.1
Пункт ПДР 11.2
Пункт ПДР 11.3
Пункт ПДР 11.4
Пункт ПДР 11.5
Пункт ПДР 11.6
Пункт ПДР 11.7
Пункт ПДР 11.8
Пункт ПДР 11.9
Пункт ПДР 11.10
Пункт ПДР 11.11
Пункт ПДР 11.12
Пункт ПДР 11.13
Пункт ПДР 11.14

Розділ 12: Швидкість руху


Пункт ПДР 12.1
Пункт ПДР 12.2
Пункт ПДР 12.3
Пункт ПДР 12.4
Пункт ПДР 12.5
Пункт ПДР 12.6
Пункт ПДР 12.7
Пункт ПДР 12.8
Пункт ПДР 12.9
Пункт ПДР 12.10

Розділ 13: Дистанція, інтервал, зустрічний роз'їзд


Пункт ПДР 13.1
Пункт ПДР 13.2
Пункт ПДР 13.3
Пункт ПДР 13.4

Розділ 14: Обгін


Пункт ПДР 14.1
Пункт ПДР 14.2
Пункт ПДР 14.3
Пункт ПДР 14.4
Пункт ПДР 14.5
Пункт ПДР 14.6

Розділ 15: Зупинка і стоянка


Пункт ПДР 15.1
Пункт ПДР 15.2
Пункт ПДР 15.3
Пункт ПДР 15.4
Пункт ПДР 15.5
Пункт ПДР 15.6
Пункт ПДР 15.7
Пункт ПДР 15.8
Пункт ПДР 15.9
Пункт ПДР 15.10
Пункт ПДР 15.11
Пункт ПДР 15.12
Пункт ПДР 15.13
Пункт ПДР 15.14
Пункт ПДР 15.15

Розділ 16: Проїзд перехресть


Пункт ПДР 16.1
Пункт ПДР 16.2
Пункт ПДР 16.3
Пункт ПДР 16.4
Пункт ПДР 16.5
Пункт ПДР 16.6
Пункт ПДР 16.7
Пункт ПДР 16.8
Пункт ПДР 16.9
Пункт ПДР 16.10
Пункт ПДР 16.11
Пункт ПДР 16.12
Пункт ПДР 16.13
Пункт ПДР 16.14
Пункт ПДР 16.15

Розділ 17: Переваги маршрутних транспортних засобів


Пункт ПДР 17.1
Пункт ПДР 17.2
Пункт ПДР 17.3
Пункт ПДР 17.4
Пункт ПДР 17.5

Розділ 18: Проїзд пішохідних переходів і зупинок транспортних засобів


Пункт ПДР 18.1
Пункт ПДР 18.2
Пункт ПДР 18.3
Пункт ПДР 18.4
Пункт ПДР 18.5
Пункт ПДР 18.6
Пункт ПДР 18.7
Пункт ПДР 18.8
Пункт ПДР 18.9

Розділ 19: Користування зовнішніми світловими приладами


Пункт ПДР 19.1
Пункт ПДР 19.2
Пункт ПДР 19.3
Пункт ПДР 19.4
Пункт ПДР 19.5
Пункт ПДР 19.6
Пункт ПДР 19.7
Пункт ПДР 19.8
Пункт ПДР 19.9

Розділ 20: Рух через залізничні переїзди


Пункт ПДР 20.1
Пункт ПДР 20.2
Пункт ПДР 20.3
Пункт ПДР 20.4
Пункт ПДР 20.5
Пункт ПДР 20.6
Пункт ПДР 20.7
Пункт ПДР 20.8
Пункт ПДР 20.9
Пункт ПДР 20.10

Розділ 21: Перевезення пасажирів


Пункт ПДР 21.1
Пункт ПДР 21.2
Пункт ПДР 21.3
Пункт ПДР 21.4
Пункт ПДР 21.5
Пункт ПДР 21.6
Пункт ПДР 21.7
Пункт ПДР 21.8
Пункт ПДР 21.9
Пункт ПДР 21.10
Пункт ПДР 21.11

Розділ 22: Перевезення вантажу


Пункт ПДР 22.1
Пункт ПДР 22.2
Пункт ПДР 22.3
Пункт ПДР 22.4
Пункт ПДР 22.5
Пункт ПДР 22.6

Розділ 23: Буксирування і експлуатація транспортних складів


Пункт ПДР 23.1
Пункт ПДР 23.2
Пункт ПДР 23.3
Пункт ПДР 23.4
Пункт ПДР 23.5
Пункт ПДР 23.6
Пункт ПДР 23.7
Пункт ПДР 23.8
Пункт ПДР 23.9
Пункт ПДР 23.10
Пункт ПДР 23.11

Розділ 24: Навчальна їзда


Пункт ПДР 24.1
Пункт ПДР 24.2
Пункт ПДР 24.3
Пункт ПДР 24.4
Пункт ПДР 24.5
Пункт ПДР 24.9

Розділ 25: Рух транспортних засобів у колонах


Пункт ПДР 25.1
Пункт ПДР 25.2
Пункт ПДР 25.3
Пункт ПДР 25.4
Пункт ПДР 25.5
Пункт ПДР 25.6

Розділ 26: Рух у житловій та пішохідній зоні


Пункт ПДР 26.1
Пункт ПДР 26.2
Пункт ПДР 26.3
Пункт ПДР 26.4

Розділ 27: Рух по автомагістралях і дорогах для автомобілів


Пункт ПДР 27.1
Пункт ПДР 27.2
Пункт ПДР 27.3
Пункт ПДР 27.4
Пункт ПДР 27.5

Розділ 28: Рух по гірських дорогах і на крутих спусках


Пункт ПДР 28.1
Пункт ПДР 28.2
Пункт ПДР 28.3

Розділ 29: Міжнародний рух


Пункт ПДР 29.1
Пункт ПДР 29.2

Розділ 30: Номерні, розпізнавальні знаки, написи і позначення


Пункт ПДР 30.1
Пункт ПДР 30.2
Пункт ПДР 30.3
Пункт ПДР 30.4
Пункт ПДР 30.5
Пункт ПДР 30.6
Пункт ПДР 30.7

Розділ 31: Технічний стан транспортних засобів та їх обладнання


Пункт ПДР 31.1
Пункт ПДР 31.2
Пункт ПДР 31.3
Пункт ПДР 31.4
Пункт ПДР 31.4.2
Пункт ПДР 31.4.3
Пункт ПДР 31.4.4
Пункт ПДР 31.4.5
Пункт ПДР 31.4.6

Розділ 32: Окремі питання дорожнього руху, що потребують узгодження з ДАІ


Пункт ПДР 32.1
Пункт ПДР 32.2

Розділ 33: Дорожні знаки

Попереджувальні знаки


Пункт ПДР 1.1, 1.2
Пункт ПДР 1.3 - 1.3.2
Пункт ПДР 1.4
Пункт ПДР 1.5
Пункт ПДР 1.6, 1.7
Пункт ПДР 1.8
Пункт ПДР 1.9
Пункт ПДР 1.10
Пункт ПДР 1.11
Пункт ПДР 1.12
Пункт ПДР 1.13
Пункт ПДР 1.14
Пункт ПДР 1.15
Пункт ПДР 1.16
Пункт ПДР 1.17
Пункт ПДР 1.18
Пункт ПДР 1.19
Пункт ПДР 1.20
Пункт ПДР 1.21
Пункт ПДР 1.22
Пункт ПДР 1.23
Пункт ПДР 1.24
Пункт ПДР 1.25
Пункт ПДР 1.26
Пункт ПДР 1.27, 1.28
Пункт ПДР 1.29
Пункт ПДР 1.30
Пункт ПДР 1.31
Пункт ПДР 1.32
Пункт ПДР 1.33
Пункт ПДР 1.34
Пункт ПДР 1.35
Пункт ПДР 1.36
Пункт ПДР 1.37
Пункт ПДР 1.38
Пункт ПДР 1.39

Знаки пріоритету


Пункт ПДР 2.1
Пункт ПДР 2.2
Пункт ПДР 2.3
Пункт ПДР 2.4
Пункт ПДР 2.5
Пункт ПДР 2.6

Заборонні знаки


Пункт ПДР 3.1
Пункт ПДР 3.2
Пункт ПДР 3.3
Пункт ПДР 3.4
Пункт ПДР 3.5
Пункт ПДР 3.6
Пункт ПДР 3.7
Пункт ПДР 3.8
Пункт ПДР 3.9, 3.10
Пункт ПДР 3.11
Пункт ПДР 3.12
Пункт ПДР 3.13
Пункт ПДР 3.14
Пункт ПДР 3.15
Пункт ПДР 3.16
Пункт ПДР 3.17
Пункт ПДР 3.18
Пункт ПДР 3.19
Пункт ПДР 3.20
Пункт ПДР 3.21
Пункт ПДР 3.22
Пункт ПДР 3.24
Пункт ПДР 3.25
Пункт ПДР 3.26
Пункт ПДР 3.27
Пункт ПДР 3.28
Пункт ПДР 3.29
Пункт ПДР 3.30
Пункт ПДР 3.31
Пункт ПДР 3.32
Пункт ПДР 3.33
Пункт ПДР 3.34
Пункт ПДР 3.35
Пункт ПДР 3.36 - 3.37
Пункт ПДР 3.38
Пункт ПДР 3.39
Пункт ПДР 3.40
Пункт ПДР 3.41
Пункт ПДР 3.42
Пункт ПДР 3.43

Розпорядчі знаки


Пункт ПДР 4.1
Пункт ПДР 4.2
Пункт ПДР 4.3
Пункт ПДР 4.4
Пункт ПДР 4.5
Пункт ПДР 4.6
Пункт ПДР 4.7
Пункт ПДР 4.8
Пункт ПДР 4.9
Пункт ПДР 4.10
Пункт ПДР 4.11
Пункт ПДР 4.12
Пункт ПДР 4.13
Пункт ПДР 4.14
Пункт ПДР 4.15
Пункт ПДР 4.16
Пункт ПДР 4.17

Інформаційно-вказівні знаки


Пункт ПДР 5.1
Пункт ПДР 5.2
Пункт ПДР 5.3
Пункт ПДР 5.4
Пункт ПДР 5.5
Пункт ПДР 5.6
Пункт ПДР 5.7
Пункт ПДР 5.8
Пункт ПДР 5.9
Пункт ПДР 5.10
Пункт ПДР 5.11
Пункт ПДР 5.12
Пункт ПДР 5.13
Пункт ПДР 5.14
Пункт ПДР 5.15
Пункт ПДР 5.16
Пункт ПДР 5.17
Пункт ПДР 5.18
Пункт ПДР 5.19
Пункт ПДР 5.20
Пункт ПДР 5.21
Пункт ПДР 5.22
Пункт ПДР 5.23
Пункт ПДР 5.24
Пункт ПДР 5.25
Пункт ПДР 5.26
Пункт ПДР 5.27
Пункт ПДР 5.28
Пункт ПДР 5.29
Пункт ПДР 5.30
Пункт ПДР 5.31
Пункт ПДР 5.32
Пункт ПДР 5.33
Пункт ПДР 5.34
Пункт ПДР 5.35
Пункт ПДР 5.36
Пункт ПДР 5.37
Пункт ПДР 5.38
Пункт ПДР 5.39
Пункт ПДР 5.40
Пункт ПДР 5.41 - 5.44
Пункт ПДР 5.45
Пункт ПДР 5.46
Пункт ПДР 5.47
Пункт ПДР 5.48
Пункт ПДР 5.49
Пункт ПДР 5.50
Пункт ПДР 5.51
Пункт ПДР 5.52 - 5.54
Пункт ПДР 5.55
Пункт ПДР 5.56
Пункт ПДР 5.57
Пункт ПДР 5.58
Пункт ПДР 5.59
Пункт ПДР 5.60
Пункт ПДР 5.61
Пункт ПДР 5.62

Знаки сервісу


Пункт ПДР 6.1
Пункт ПДР 6.2
Пункт ПДР 6.3
Пункт ПДР 6.4
Пункт ПДР 6.5
Пункт ПДР 6.6
Пункт ПДР 6.7
Пункт ПДР 6.8
Пункт ПДР 6.9
Пункт ПДР 6.10
Пункт ПДР 6.11
Пункт ПДР 6.12
Пункт ПДР 6.13
Пункт ПДР 6.14
Пункт ПДР 6.15
Пункт ПДР 6.16
Пункт ПДР 6.17
Пункт ПДР 6.18
Пункт ПДР 6.19
Пункт ПДР 6.20
Пункт ПДР 6.21
Пункт ПДР 6.22
Пункт ПДР 6.23
Пункт ПДР 6.24

Таблички до дорожніх знаків

Розділ 34: Дорожня розмітка


Пункт ПДР 1.1
Пункт ПДР 1.2
Пункт ПДР 1.3
Пункт ПДР 1.4
Пункт ПДР 1.5
Пункт ПДР 1.6
Пункт ПДР 1.7
Пункт ПДР 1.8
Пункт ПДР 1.9
Пункт ПДР 1.10
Пункт ПДР 1.11
Пункт ПДР 1.12
Пункт ПДР 1.13
Пункт ПДР 1.14
Пункт ПДР 1.15
Пункт ПДР 1.16
Пункт ПДР 1.17
Пункт ПДР 1.18
Пункт ПДР 1.19
Пункт ПДР 1.20
Пункт ПДР 1.21
Пункт ПДР 1.22
Пункт ПДР 1.23
Пункт ПДР 2.1
Пункт ПДР 2.2
Пункт ПДР 2.3
Пункт ПДР 2.4
Пункт ПДР 2.5
Пункт ПДР 2.6
Пункт ПДР 2.7
Автор: Игорь Веревкин


Яндекс.Метрика