Welcome visitor you can log in or create an account
A+ A A-

Позбавлення батьківських прав на дитину

Невиконання дорослими обов'язків по вихованню та утриманню малолітніх – явище поширене. Відмова від виплати аліментів, небажання цікавитися життям сім'ї, алкоголізм родичів – ситуації, коли варто відібрати дітей у батьків.

Позбавлення батьківських прав матері – справа складна, потребує знань законів і судової практики, тому тут не обійтися без юридичної допомоги.

Юристи сайту розкажуть про те:

Хто і коли позбавляє батьківських прав?

Який порядок обмеження спілкування дітей з батьками?

З чого почати позбавлення батьківських прав батька і матері?

Які наслідки відмови від утримання своїх дітей?

8 ПРИЧИН ЗАБРАТИ МАЛОЛІТНЬОГО З РОДИНИ

1. Коли можливе позбавлення батьківських прав?

Закон вказує причини, по яким відбувається позбавлення батьків спілкування з дитиною:

Якщо вони не бажають виховувати і утримувати дитину.

При небажанні забрати малюка з пологового відділення лікарні.

Коли вони зловживають правами членів сім'ї.

Якщо вони хворіють алкогольної або наркотичної хворобою.

Якщо вони вчинили кримінально-каране діяння проти життя або здоров'я родичів.

Завдяки бесіді з професіоналом ви зрозумієте, в яких ситуаціях варто захистити малолітніх членів сім'ї від негативних наслідків спілкування з родичами.

2. Який орган позбавляє прав на дитину?

Згідно з нормами права позбавити батьків права можна лише через суд. Незважаючи на повноваження органів піклування подавати заяви в таких справах, і участь цієї установи у судовому провадженні - вони не припиняють сімейні відносини.

Органи опіки допомагають суду розібратися в складних сімейних ситуаціях, роблячи спеціальний висновок про умови життя малюків, яких варто забрати з сім'ї.

Допомога професіонала допоможе захистити себе від неправомірних дій державних органів, якщо вони втручаються у благополучну сім'ю.

3. Як оформити заяву на позбавлення батьківських прав батька, матері?

За законом заяву з приводу невиконання батьком або матір'ю обов'язків по вихованню малолітніх приймається судом (якщо воно відповідає правилам оформлення таких документів).

У позовній заяві, крім загальних відомостей, які зазначаються:

Родинний зв'язок дитя з відповідачем (батьком, якого позбавляють прав).

Умова, за якою малюків забирають із сім'ї.

Конкретні дії матері або батька, які порушують Сімейний кодекс.

Юрист допоможе правильно викласти обставини, що є підставою судового процесу по вилученню малолітнього з неблагополучної сім'ї. Це дозволить уникнути судової тяганини з-за неправильного оформлення позовної заяви.

4. Збір доказів невиконання обов'язків по вихованню дітей

Законодавчо встановлено заборону втручання у сімейне життя державних органів. Винятком виступають випадки невиконання обов'язків дорослими по відношенню до дітей.

Доказами обставин, які за законом дозволяють відбирати малолітніх від батьків, виступають довідки з місця проживання і роботи, сусідські свідчення, довідка від нарколога про захворювання людини.

Професійна консультація допоможе зібрати папери, доводять несумлінне ставлення батьків, захистити малюків від жорстокого поводження.

5. Ситуації, коли дітей забирають без суду

У законі передбачено, що при загрозі життю та здоров'ю малюка - його забирають із сім'ї без судового рішення.

Це роблять органи опіки і піклування, які визначають місце знаходження дитини і звертаються до суду з метою забрати дитя від батьків.

Юрист щодо позбавлення батьківських прав пояснить, в яких випадках можливо негайно забрати дитину, як цього уникнути і як захистити себе при неправомірних діях державних органів.

6. Обмеження спілкування з сином або дочкою

Згідно з нормами права суд обмежує права батьків шляхом вилучення малолітнього з родини без позбавлення батьківських прав, якщо вони хворіють психічним захворюванням і не винні в невиконанні батьківських обов'язків.

Адвокат пояснить ситуації, коли можливо обмежити спілкування дорослих і малят. Це допоможе уникнути незаконного порушення сімейних прав.

7. Відновлення відносин між батьками і дітьми

Закон встановлює випадки, коли можливе відновлення сім'ї при позбавленні батьківських повноважень.

Це відбувається, якщо батьки змінили спосіб життя, поведінку і ставлення до малюка, і не сталося усиновлення або удочеріння дитя.

Юрист допоможе повернути дітей при бажанні сумлінно виконувати батьківські обов'язки, або як захистити сімейні інтереси, якщо повернення вже неможливе.

8. Наслідки вилучення малюків з родини

Законодавчо встановлені негативні наслідки відмови від виконання батьківських обов'язків.

Так дорослі, які не виховують та не утримують малолітніх, позбавляються прав, пов'язаних з спорідненістю з дітьми, державної підтримки і пільг, призначених сім'ям з дітьми.

Юридична допомога в цьому питанні дозволить зрозуміти, наскільки негативно позбавлення батьківських прав, як воно позначиться на відносинах з дорослими дітьми, коли вони виростуть.

ПЕРЕВАГИ ЮРИДИЧНОЇ ПІДТРИМКИ САЙТУ

Знання законів України допоможуть зрозуміти, з чого почати позбавлення батьківських прав батька або матері при невиконанні ними своїх обов'язків.

Як захистити себе і родичів від ситуацій неправомірного втручання в сприятливі сімейні відносини.

Співробітники сайту допоможуть вирішити складні ситуації з родичами - благополучно, знайдуть шляхи вирішення проблем у родині, не доводячи справу до неприємних наслідків розлуки батьків з дітьми.

Автор: Алексей Шарипов


Яндекс.Метрика